Twórca Mass Effect i Star Wars opuszcza BioWare. Koniec z seriami?

Mass Efffect, BioWare, Hudson

Nazywając to „nie bez przyczyny najtrudniejszą decyzją [jego] kariery”, producent gier z firmy BioWare – Casey Hudson – zapowiedział dziś że odchodzi z
posady developera przynależącego do EA. Hudson jest znany wszystkim fanom serii Mass Effect oraz Star Wars: Knights of the Old Republic – jest głównym twórcą tych gier.
Wieść ujrzała światło dzienne na blogu BioWare dzisiejszym rankiem. Hudson współpracował z BioWare przez prawie 16 LAT! Rozpoczynał jako artysta techniczny nad MDK2 oraz Neverwinter Nights.
Najprawdopodobniej w studiu BioWare Edmonton pracował nad nowym tytułem, kóry został pokazany na E3. Hudson powiedział, że gra przedstawi „obecną historię” – co to oznacza? Czyżby Hudson w swojej kolejnej grze chciał ukryć jakiś przekaz?

Nigdy nie jest łatwo przechodzić tak duże zmiany jak ta, mam nadzieję że teraz jest na to najlepszy moment.

– Mówi Hudson w liście o swoim odejściu. –

Fundament naszego nowego projektu w Edmonton jest gotowa, załoga jest gotowa ruszyć do przodu w fazę przedprodukcyjną nad tytułem, który jak myślę, zmieni pojęcie ‚wirtualnej interaktywności’.
Tworzenie kolejnej gry z serii Mass Effect jest w drodze, z zaskakująco dobrym efektem. Załoga pracująca nad grą potwierdza że będzie to najlepsze doświadczenie dla fanów serii jak dotąd.
Osoby zajmujące się Dragon Age: Inkwizycja kładzie ostatnie poprawki na ten ambitny tytuł, zasotosowali najpiękniejsze wizualizacje jakie kiedykolwiek widziałem w grze.

Hudson twierdzi, że potrzebuje przerwy zanim podejmie decyzję co robić dalej, sugeruje że nie ma żadnych planów na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *